Vyhledávání:

rozšířené

0 položek za 0 Kč
Aktuality
16.04.2020DEN MATEK Den matek se nezadržitelně blíží. Jako každý rok přichází i nervozita spojená s dárkem, kterým obdaříme naše maminky. C
25.03.2020JARO A VELIKONOCE Jaro je v plném proudu a Velikonoce se nezadržitelně blíží. Proto pro Vás máme připravenou kategorii JARO A VELIKONOCE,
02.02.2020VALENTÝNBlíží se nám svátek všech zamilovaných. Podívejte se do naší Valentýnské nabídky a vyberte ten nejvhodnější dárek pro sv
01.01.2020ŠTASTNÝ NOVÝ ROK

Vážení zákazníci, chtěli bychom Vám poděkovat za Vaši přízeň a popřát jen to nejlepší v novém roce 2020. S úctou
01.12.2018

VÁNOČNÍ PROVOZ E-SHOPU

Vážení zákazníci, tímto bychom Vás chtěli upozornit, že u objednávek přijatých po 12.12.2018 s požadovaným způsobem

Velikonoční výzdoba = vajíčka. Vyzkoušejte :)

Velikonoce už v mnoha rodinách splynuly se svátky jara. Není divu. Radost z toho, že se příroda zazelená a že se slunečné dny protahují, dokázala leckde tradice upozadit. Zdobíme si byty, vytváříme jarní dekorace.

Na druhou stranu, ale tradiční křesťanské svátky jako Velikonoce nedokázaly nikdy zastřít svůj původ v pohanských dobách. I křesťanské Velikonoce jsou příběhem vzkříšení a narození. Proč máme Velikonoce spojeny právě s vajíčky?

Velikonoční výzdoba = vajíčka

Právě vyzdobená vajíčka jsou součástí nejen každé správné pomlázky, ale neobejdou se bez nich ani velikonoční dekorace do bytu. Proč tedy jarní výzdoba a vejce? Vajíčko v sobě nese zárodek nového života, proto je od pradávna symbolem plodnosti, zrození a života vůbec. Symbolizovalo také chaos, ze kterého vznikl pozdější řád. Skořápka vejce značila i bezpečí. A jako symbol jara, jarních tradic a Velikonoc vůbec se přenesl i zvyk zdobit vejci naše domácnosti a byty.

Chcete si vyzdobit byt? Přinášíme vám pár návodů na jarní dekorace. Některé budou vyžadovat více vašeho času a zručnosti. Jiné návody na velikonoční výzdobu zaberou jen chvíli. A výsledek bude určitě stát za to.

Video: barvení velikonočních vajíček

Úplně nejjednodušší je barvení vajíček barvou z cibulových slupek. Pamatujte, že pokud je chcete použít jako velikonoční dekorace, nejlépe se barví vajíčka s hladkým a čistým povrchem. Tmavší vejce využijete právě na barvení cibulí, světlá na běžné barvy. 

Obarvená vajíčka můžete nechat jen tak na ošatce z proutí, nebo si z nich udělejte podobné dekorace jako na obrázku.

Velikonoční dekorace a výzdoba | svíčky 04

Zdroj: Decoratingdelirium.com

Video: velikonoční výzdoba – jak vyfouknout vajíčko

Zejména na Moravě se drží zvyk malovaných vajíček zvaných kraslice. Ať už uvařených nebo s vyfouknutým bílkem a žloutkem. Barevná vajíčka jsou pro velikonoční dekorace prostě základ.

Jak ale před barvením vajíčko správně a snadno vyfouknout (aby vám námahou nevypadly oči)? Podívejte se na tento jednoduchý návod a nechte se inspirovat.

Svíčky jako velikonoční výzdoba

Podobně jako vejce je v mnoha kulturách symbolem i svíčka. Přináší světlo a noc proměňuje v den.  Představuje tedy život a zapalování velikonočních svíček patří k liturgickým obřadům. Tak jako tak, oheň i malé plamínky nás prostě fascinují. Z vaječné skořápky, vodku a knotu si snadno uděláte jednoduché kalíšky na svíčky, které pak snadno použijete jako dekorace.

Velikonoční dekorace a výzdoba | svíčky 01 

Zdroj: happinessishomemade.net

Pokud dosáhnete při „přeseknutí“ vajíčka požadované zručnosti, vyzkoušejte i další náš návod: jarní velikonoční věnce. Zejména na vesnici, až je pohled na velikonoční věnec přestanou bavit, využijí skořápky do kompostu na zahrádce.

Velikonoční dekorace a výzdoba | věnec

Zdroj: Pinterest.com

Svíčky z vajíček ale uděláte i jiným způsobem: z vajíčka vyfouknete podle našeho návodu obsah. A pak uděláte na opačném konci ještě jednu dírku. Potom skrz skořápkou protáhnete knot (aby sahal opravdu až na konec vajíčka) a jednu dírku zalepíte (třeba izolepou).

Velikonoční dekorace a výzdoba | svíčky 02 Velikonoční dekorace a výzdoba | svíčky 03 Velikonoční dekorace a výzdoba | svíčky 04

Zdroj: morningsunrae.blogspot.cz

Vajíčko postavíte do prázdného plata a horním otvůrkem začnete skořápku plnit tekoucím voskem. Necháte dobře prochladnout (i několik hodin) a opatrně skořápu oloupete. A vida. Zajímavá velikonoční dekorace je na světě.

Kombinace černá a bílá sluší i Velikonocům

Světlá vajíčka snadno dozdobíte černým nesmytelným fixem. Ať už si pak vajíčka jako dekorace pověsíte do okna nebo na větvičky s kočičkami, bude jim to tam slušet. Inspirujte se:

Velikonoční dekorace a výzdoba | svíčky 01 Velikonoční dekorace a výzdoba | svíčky 02 Velikonoční dekorace a výzdoba | svíčky 03

Zdroj: lillavillavita.blogspot.cz, mimibazar.cz, littleeedreamer.blogspot.cz

Zkuste i kraslice malované voskovými barvami:

Starodávnou technikou je i prostá velikonoční výzdoba kraslic pomocí škrabání. Nemusíte být zrovna zkušená umělkyně z Moravského Slovácka, která ovládá složité techniky. Jednoduché vzory na barevné skořápky zvládnete i pomocí ostrých nůžek nebo pilníčku.

Velikonoční dekorace a výzdoba | svíčky 05

Zdroj: Jaktak.cz

Inspiroval vás některý z návodů? Tak nějaký nezapomeňte vyzkoušet, Velikonoce tu jsou už za pár týdnů.

Provozovatel
Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

© 2020 Autronic, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.
Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.