Vyhledávání:

rozšířené

0 položek za 0 Kč
Aktuality
16.04.2020DEN MATEK Den matek se nezadržitelně blíží. Jako každý rok přichází i nervozita spojená s dárkem, kterým obdaříme naše maminky. C
25.03.2020JARO A VELIKONOCE Jaro je v plném proudu a Velikonoce se nezadržitelně blíží. Proto pro Vás máme připravenou kategorii JARO A VELIKONOCE,
02.02.2020VALENTÝNBlíží se nám svátek všech zamilovaných. Podívejte se do naší Valentýnské nabídky a vyberte ten nejvhodnější dárek pro sv
01.01.2020ŠTASTNÝ NOVÝ ROK

Vážení zákazníci, chtěli bychom Vám poděkovat za Vaši přízeň a popřát jen to nejlepší v novém roce 2020. S úctou
01.12.2018

VÁNOČNÍ PROVOZ E-SHOPU

Vážení zákazníci, tímto bychom Vás chtěli upozornit, že u objednávek přijatých po 12.12.2018 s požadovaným způsobem

Stojany na víno – který na podzim vybrat?

Podzim, to je čas sklizně. A s podzimem přišly i starosti těch, co se chystají si pořídit mladé víno nebo si už nějakou láhev koupili, kde víno uschovají.
Podzim, to je čas sklizně. A s podzimem přišly i starosti těch, co se chystají si pořídit mladé víno nebo si už nějakou láhev koupili, kde víno uschovají.

jak skladovat víno

Autorské právo: olegdudko / 123RF Reklamní fotografie

Hrozny na vinicích a ve vinohradech dozrávají už koncem prázdnin, ale hlavní čas jejich sběru je podzim. Pokud do počasí dovolí, hrozny dozrávají na vinicích, aby v nich bylo co nejvíce cukru. Nejdříve dojde řada na Šedý Portugal, potom se sbírají modré odrůdy, z těch pozdních připomeňme třeba André.

Celý podzim je v moravských vinařských městečcích a vesnicích ve znamení vinobraní – sklizně a s nimi spojenými slavnostmi. A když je hroznový mošt v sudech, všichni se těší na 11. listopad, kdy je na svátek sv. Martina můžete přiťuknout prvními mladými a svěžími víny z ročníku, co zrála jen pár týdnů. Pokud chcete mladé víno uchovat na Valentýna nebo až do jara, kdy je nejzazší doba, kdy si uchová své ceněné vlastnosti, musíte víno vhodně skladovat. Proč vlastně vína skladovat a vhodné odrůdy archivovat?

  1. Máte vždy doma zásobu na slavnostní příležitosti
  2. Oblíbené jídlo můžete ochutnávat v různých fázích zrání

Jak skladovat víno?

Na archivování je samozřejmě nejvhodnější sklep s konstantní teplotou 10 – 12 °C, při které víno stárne jen pomalu. Vhodná je i chladná komora, pro ty s dostatečně velkým bytem chladící skříň.

TIP: dárkové tašky na víno

Ať už nesete víno na hostitelce na nějakou osklavu nebo chcte obdarovat svého dobrého známého – milovníka vín, vždy se hodí tašky na víno. Láhev se vám pohodlně ponese, navíc máte jistotu, že ji v pořádku donesete všude, kam potřebujete.

Jsou ale situace, kdy víno nemáte možnost skladovat ve speciálním prostředí: nevlastníte sklep, komoru ani chladničku na víno nemáte kam dát. Přesto jste milovníky vína, rádi si dáte po večeři skleničku a pro víno se vám nechce chodit stále třeba do kuchyně.

Prostě cítíte, že víno si i u vás zaslouží speciální zacházení. A věříte, že by potřeboval speciální místo, kde budou láhve čekat, až přijde jejich čas. Tady jsou naše tipy:

Přenosné stojany na víno

Dřevěná truhla s mapou se zalíbí všem, kteří mají rádi retro interiéry a starožitně vypadající doplňky. Zvolit si můžete skříňku na jednu nebo na dvě láhve. Protože budou ve skříňce stát, hodí se zejména pro víno, se kterým nebudete dlouho otálet. Doporučujeme těžká vína, která vám do šedých podzimních večerů vrátí jiskru. Mapa vás může inspirovat k plánování skutečných cest o letní dovolené a díky „uchu“ stojany na víno snadno přenesete.

stojany na víno: nabídka

Truhly na víno v koloniálním stylu

Stylové je skladování vína ve vinotéce v koloniálním stylu. Přímo si říká o láhve sherry nebo portského. Těch tam můžete schovat 6 až 12. Dřevěná truhla na víno je prostě stylová. Nahoře má stojan na víno odkládací prostor, kde můžete uschovat ubrousky, náhradní zátky, vývrtku nebo dokonce i menší skleničky.

A pamatujte, ať už zvolíte jakékoliv uskladnění, víno by nemělo být ve vytopeném pokoji a nesvědčí mu ani přímé sluneční paprsky.

 

Provozovatel
Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

© 2020 Autronic, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.
Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.