Vyhledávání:

rozšířené

0 položek za 0 Kč
Aktuality
16.04.2020DEN MATEK Den matek se nezadržitelně blíží. Jako každý rok přichází i nervozita spojená s dárkem, kterým obdaříme naše maminky. C
25.03.2020JARO A VELIKONOCE Jaro je v plném proudu a Velikonoce se nezadržitelně blíží. Proto pro Vás máme připravenou kategorii JARO A VELIKONOCE,
02.02.2020VALENTÝNBlíží se nám svátek všech zamilovaných. Podívejte se do naší Valentýnské nabídky a vyberte ten nejvhodnější dárek pro sv
01.01.2020ŠTASTNÝ NOVÝ ROK

Vážení zákazníci, chtěli bychom Vám poděkovat za Vaši přízeň a popřát jen to nejlepší v novém roce 2020. S úctou
01.12.2018

VÁNOČNÍ PROVOZ E-SHOPU

Vážení zákazníci, tímto bychom Vás chtěli upozornit, že u objednávek přijatých po 12.12.2018 s požadovaným způsobem

Jak uložit víno

Dnes se podíváme na to, jak správně uložit víno. Nejsme žádní velcí vinaři, a proto vynecháme rady a tipy pro stavbu viných sklípků a zaměříme se na uložení menšího počtu lahví v interiéru běžného bytu, kde nemáme možnost sklepa ani zvláštních skladovacích prostor.

Dnes se podíváme na to, jak správně uložit víno. Nejsme žádní velcí vinaři, a proto vynecháme rady a tipy pro stavbu viných sklípků a zaměříme se na uložení menšího počtu lahví v interiéru běžného bytu, kde nemáme možnost sklepa ani zvláštních skladovacích prostor.

Stojan na víno pojme až 5 lahví

Ke skladování vína se používá stojan na víno, který by měl vhodně doplňovat váš interiér. Časté jsou kovové anebo dřevěné stojany vhodné k uložení až 5 kusů lahví. Velmi oblíbené jsou vintage stojany na víno z tenkého kovu, které jsou nenápadné a hodí se téměř do každého interiéru.


Stojan na víno láhev


Pro uložení vína je důležité dbát na polohu, ve které jej skladujete. Jak vidíte na obrázku, ideální polohou pro víno je vodorovné uložení. Správné stojany na víno pro dlouhodobé uložení proto mají držáky paralelní s podlahou. Stojan na víno pro vertikální uložení je vhodný pouze jako zajištění lahve např. když přijde návštěva a vy nechcete láhev rozlít. Takové stojany ošem neslouží pro dlouhodobé skladování vína. Důvodem je to, že víno ve vodorovné poloze se nasákne do korku a ten si díky tomu zachovává své vlastnosti, nevysychá a pevně těsní. Tím je víno uvnitř lahve chráněno před vlivy z vnějšku, jako je pronikání vzduchu.


Stojan na víno motorka

Stojany na víno by neměly stát na slunci

Ze stejného důvodu by prostor, v němž víno skladujeme, měl mít vyšší vlhkost vzduchu. Skladování vína ovšem nesvědčí velké střídání teplot, proto se nedoporučuje umístit stojany na víno do kuchyně, kde se vaří a dochází k výkyvům teplot, ale spíše do obývacího pokoje.

V místnosti je také vhodné vybrat roh, který se nenachází na přímém světle. Slunce a světlo totiž vínu nesvědčí, a proto je vhodné vybrat spíše tmavší kout pokoje, aby víno mělo klid.

TIP: kupujete často víno jako dárek? Pořiďte si vždy dárkové tašky na víno. Z ní vám láhev určitě nevyklouzne a nerozbije se.

Provozovatel
Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

© 2020 Autronic, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.
Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.