Vyhledávání:

rozšířené

0 položek za 0 Kč
Aktuality
16.04.2020DEN MATEK Den matek se nezadržitelně blíží. Jako každý rok přichází i nervozita spojená s dárkem, kterým obdaříme naše maminky. C
25.03.2020JARO A VELIKONOCE Jaro je v plném proudu a Velikonoce se nezadržitelně blíží. Proto pro Vás máme připravenou kategorii JARO A VELIKONOCE,
02.02.2020VALENTÝNBlíží se nám svátek všech zamilovaných. Podívejte se do naší Valentýnské nabídky a vyberte ten nejvhodnější dárek pro sv
01.01.2020ŠTASTNÝ NOVÝ ROK

Vážení zákazníci, chtěli bychom Vám poděkovat za Vaši přízeň a popřát jen to nejlepší v novém roce 2020. S úctou
01.12.2018

VÁNOČNÍ PROVOZ E-SHOPU

Vážení zákazníci, tímto bychom Vás chtěli upozornit, že u objednávek přijatých po 12.12.2018 s požadovaným způsobem

Inspirace pro podzimní a Halloweenské dekorace

Blíží se podzim a s ním i svátek, který je u nás stále oblíbenější - Halloween. Oficiálně se slaví 31. října, den před Svátkem všech svatých. V anglicky mluvících zemí se děti oblékají do strašidelných masek, přičemž chodí dům od domu a koledují o sladkosti.

Halloween v České republice

Halloween (z anglického All hallows eve – Svátek všech svatých) u nás nemá příliš dlouhou tradici, avšak stále častěji se v sychravých podzimních dnech na přelomu října a listopadu setkáme se svítícími dýněmi a dalšími dekoracemi, typickými pro americký způsob oslav „Památky zesnulých“. Oproti zámoří u nás děti nekoledují dům od domu v roztodivných kostýmech a ani se nepořádají hromadné oslavy – my jsme zůstali u poklidnější varianty, kdy na „dušičky“ chodíme na hřbitovy zapálit svíčky rodinným příslušníkům nebo přátelům, abychom na ně alespoň jednou do roka zavzpomínali.

Původ tradice Svátku všech svatých

Ať už je řeč o dušičkách nebo halloweenu, oba svátky mají něco společného. Jde o jejich původ, který vychází z tradičního keltského svátku Samhain, jež představoval společně se svátky Imbolc (2. 2.), Beltine (1. 5.) a Lughnasad (1. 8.) tu nejdůležitější oslavu v roce. Samhain byl obdobou našeho nového roku a ohlašoval příchod temné části roku – zimy.

Dnes však již dávno oslavy, připadající na přelom října a listopadu, nejsou tak ponuré jako v minulosti. Naopak. Jde o příležitost potkat se s přáteli či rodinou a společně zavzpomínat na zesnulé. A právě k veselejšímu vnímání Halloweenu pomáhají naše dekorace, jakými jsou například vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, čarodějky nebo různí strašáci.

Pokud si i vy rádi zkrášlujete svá obydlí a navozujete veselou, i když trošku strašidelnou atmosféru, máme pro vás širokou nabídku Halloweenských dekorací i výzdoby. Nepatříte-li zrovna mezi „dýňové nadšence“, nezoufejte. I vy si u nás vyberete z podzimních dekorací, které vašemu domovu dodají ten správný šmrnc.


Nejoblíbenější Halloweenské dekorace

halloweenské čarodějky

 

Výzdoba oken patří mezi základní prvky, které by v čase Halloweenu určitě neměly chybět. Vyzdobte si okenní prostory kupříkladu partou nezbedných čarodějnic.

podzimní dekorace - draci

 

 

Co by to bylo za podzim bez draků. Nabízíme vám je rovnou ve třech krásných podzimních barvách. Dráčci jsou vhodní jako oživení prostoru v květináči, na zahrádce, případně i na zácloně.

podzimní závěsné slunce

  

Dekorace sluníčka - závěsného na houpačce se výborně hodí do vchodového prostoru. Při větším množství této hravé ozdoby vytvoříte krásnou mozaiku na rostlině v květináči či na přilehlém keři blízko domu.

halloweenská dýně

 

 

Chcete všechny kolemjdoucí pořádně vystrašit? Pak je pro vás vhodná naše dřevěná dýně s led světlem uvnitř. Tímto provedením ušetříte čas i peníze. Rozlučte se s otravným zapalováním svíček, zvlášť když je venku sychravo. A peníze za každoroční nákup dýní odložte na užitečnější věci.

Najdete u nás i další ozdobné a dekorační komponenty, vhodné pro nadcházející dušičkové období. Navštivte oddělení Podzimní dekorace a Halloweenské dekorace, které se pyšní širokou škálou těchto výrobků.

Provozovatel
Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

© 2020 Autronic, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.
Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.