Vyhledávání:

rozšířené

0 položek za 0 Kč
Aktuality
16.04.2020DEN MATEK Den matek se nezadržitelně blíží. Jako každý rok přichází i nervozita spojená s dárkem, kterým obdaříme naše maminky. C
25.03.2020JARO A VELIKONOCE Jaro je v plném proudu a Velikonoce se nezadržitelně blíží. Proto pro Vás máme připravenou kategorii JARO A VELIKONOCE,
02.02.2020VALENTÝNBlíží se nám svátek všech zamilovaných. Podívejte se do naší Valentýnské nabídky a vyberte ten nejvhodnější dárek pro sv
01.01.2020ŠTASTNÝ NOVÝ ROK

Vážení zákazníci, chtěli bychom Vám poděkovat za Vaši přízeň a popřát jen to nejlepší v novém roce 2020. S úctou
01.12.2018

VÁNOČNÍ PROVOZ E-SHOPU

Vážení zákazníci, tímto bychom Vás chtěli upozornit, že u objednávek přijatých po 12.12.2018 s požadovaným způsobem

Barvy Velikonoc

Velikonoce dnes vnímáme jako svátky jara. Určitě je bereme více než nejvýznamnější svátky křesťanské liturgie. Ale stále v nich chápeme symboliku – Velikonoce jako oslava znovuzrození.

Do nového se probouzí celá příroda i náš život. Gruntujeme v bytech, domcích i chalupách. Do sytých barev se obléká příroda a veselými barvami hrají i naše domácnosti a bytové dekorace.

Barva velikonočních symbolů má přitom původ jak v křesťanských tradicích, tak hlubinách času, které sahají do mnohem vzdálenější minulosti. Vajíčka se prý barvila již ve starověkém Egyptu a Persii a různé zbarvení kraslic dodnes vykládáme různým způsobem. Modrá a fialová jsou barvy naděje, žlutá naopak odmítnutí. A co nejtradičnější červená: z přírodních barev ji dodávala šťáva z červené řepy nebo zelí či ledních plodů. Pokud tuto barvu použijete jako výzdobu svého bytu, vězte, že červená pak samozřejmě znamenala lásku. Že červené vajíčka patří k nejtradičnějším, potvrzuje i to, že jim kdysi dávno daly jméno – kraslice (třeba rusky se červená řekne „krasnaja“).

Červené kraslice

Barvy s jasnou symbolikou ale najdeme i v křesťanském svatém týdnu. Když si jimi budete zdobit domácnost, nezapomeňte, že i takto zbarvené velikonoční dekorace budou mít jasně daný význam. Méně známé je Modré pondělí, Žluté (nebo také Šedivé) úterý. A pak je tu Škaredá středa. Té se taky někdy říká Černá nebo Sazometná: z komína se na ten den tradičně vymetaly saze.

Zelený čtvrtek

Zelený čtvrtek ale znají všichni. Kde se vzal, nevíme. Ale tento den si dopřáváme zeleninu, špenát nebo byliny. A někde vaří zelené pivo.

 

Zelené velikonoční dekorace

 

Zelená barva, pokud ji použijete na zkrášlení domácnosti, znamená rovnováhu, klid, regeneraci a znovuobnovení sil.

Bílá sobota

A pak je tu bílá sobota. To velikonoční týden vrcholí. Název možná dostala od bílení chalup. Na sobotu totiž připadal velký úklid. Během bílé soboty se také znova rozeznějí zvony.

 

Bílé velikonoční dekorace

 

Bílá je symbolem čistoty a nevinnosti. Pokud si bílou vyzdobíte vydlení nebo jako bytové doplňky, opticky si zvětšíte prostor. A vytvoříte si klidné místo pro relaxaci a přemýšlení.

Provozovatel
Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

© 2020 Autronic, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.
Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.